Kas yra kolagenas?

Kolagenas yra antra pagal paplitimą medžiaga mūsų organizme, iškart po vandens, ir pagrindinė statybinė mūsų audinių medžiaga. Žodis „kolagenas“ išvertus iš graikų kalbos reiškia „gaminti klijus“ (gr. „kolla“ - klijai, „genos“ - gaminti). Kolagenas yra vienas svarbiausių organizmo baltymų, sudarantis daugiau nei 25 proc. visų kūne esančių baltymų, daugiau nei 70 proc. odos, 80 proc. sausgyslių ir raiščių, 30 proc. kaulų bei 10 proc. bendros kūno masės.

Kodėl hidrolizuotas kolagenas?

Hidrolizuotas kolagenas yra praturtintas specifinėmis aminorūgštimis (glicinu, prolinu ir hidroksiprolinu). Jis susideda iš mažos molekulinės masės (3000-8000 Da) peptidų, gaminamų iš natūralaus kolageno, esančio gyvūnų (t.y. galvijų, kiaulių ir žuvų) kauluose, odoje ir jungiamajame audinyje. Dėl mažos molekulinės masės hidrolizuotas kolagenas yra lengvai virškinamas, absorbuojamas ir paskirstomas žmogaus kūne ir lyginant su natūraliu kolagenu, turi keletą privalumų:

  • lengvai virškinamas;
  • lengvai absorbuojamas ir pasiskirsto žmogaus organizme.

Kam yra reikalingas vitaminas C?

Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai odos funkcijai, susidarymą.

Kas yra I tipo kolagenas?

I tipo kolagenas yra gausiausias žmogaus organizme - jis sudaro daugiau kaip 90% organinės kaulų masės, jo yra randų audinyje, sausgyslėse, arterijų sienelėse, ragenoje, odenoje, raumenų skaidulose, kauluose, dantylase, skaidulinėje kremzlėje. Jo dėka audiniai atlaiko stiprų tempimą.

Kas yra II tipo kolagenas?

II tipo kolageno yra hialininėse kremzlėse, stiklakūnyje, tarpsnkstelinių diskų audinyje. Tai pagrindinis kremzlės komponentas, sudarantis 90–95 proc. bendros šio audinio kolageno masės. Jis randamas ir tarpslanksteliniuose diskuose, akių audiniuose. Dėl šio komponento kremzlės pasižymi ilgaamžiškumu ir atsparumu spaudimui. Senkant jo atsargoms kremzlės sausėja, mažėja jų elastingumas, sąnarių paviršiai nusidėvi, atsiranda sąnarių maudimas, stingimas, tinimas.

Kam yra reikalinga hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis daugeliui žinoma dėl odą drėkinančių, o kartu ir jauninančių, plaukams žvilgesio suteikiančių savybių. Tačiau ne visi žino, kad ši rūgštis suteikia ir labai reikalingos drėgmės sąnariams. Hialurono rūgštį organizmas gamina pats, tačiau laikui bėgant organizme jos natūraliai mažėja, todėl pradeda raukšlėtis oda, dyla sąnariai, plaukai netenka žvilgesio. Papildomai naudojamas hialuronas sulėtina odos paviršiaus ragėjimo procesus, neleidžia atsirasti raukšlėms, suteikia drėgmės sąnariams, akims, padeda atkurti odos drėgmę, elastingumą, stangrumą.

Kas yra Pycnogenol® (Pušies žievės) ekstraktas?

Tai ypač galingas antioksidantas, dešimtis kartų galingesnis nei vitaminas E. kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie sendina organizmą. Pycnogenol® dalyvauja organizme gaminant azoto oksidą ir didina kapiliarų pralaidumą, todėl smarkiai pagerėja odos būklė, sumažėja raukšlelės, oda atrodo jaunesnė, sveikai švyti.

  • Veiksmingai lėtina odos kolageno praradimą.
  • Drėkina odą padidindamas hialurono rūgšties gamybą.
  • Gerina odos mikrocirkuliaciją ir mažina uždegimą.
 .